8 medali rzeszowskich karateków na mistrzostwach polski!

25 maja 2019 r. na Hali MOSIR w Sosnowcu zostały rozegrane XXV MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KATA. Rzeszów reprezentowało 11 zawodników, którzy wywalczyli 8 pucharów.

Podwójny sukces dla naszego czołowego zawodnika Mateusza Kosturka (senior) który w konkurencji kobudo (kata z bronią) stanął na najwyższym stopniu podium, a w konkurencji kata został Wicemistrzem Polski. Walkę o 1 miejsce w kategori kobudo stoczył z nim brat - Patryk Kosturek zostając Wicemistrzem w kata. Patryk dodatkowo wywalczył brąz w kobudo. W Seniorkach klub reprezentowała Klaudia Bajrasz - zajmując 3 miejsce na podium. W kategorii juniorów debiutował Jan Winiarski, który po licznych pojedynkach zdobył srebro w kobudo i brąz w kata. Paulina Sułkowska - juniorka młodsza, ponownie wskoczyła na podium tym razem zdobywając brąz w licznej 21-osobowej kategorii.