Piłkarze Stali Rzeszów awansowali do II ligi. W ostatniej kolejce rzeszowianie pokonali lidera Podhale Nowy Targ 2:1. Obie drużyny zakończyły rozgrywki z dorobkiem po 76 punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań premiuje Stal.
Zespół z Rzeszowa prowadził 1:0 już w 9. minucie dzięki strzałowi Tomasza Płonki. Nieco ponad kwadrans później na 2:0 podwyższył Grzegorz Goncerz.
Kontaktowe trafienie Artura Pląskowskiego na 1:2 dało Podhalu wprawdzie nadzieję na skuteczny pościg, ale w drugiej połowie więcej bramek nie padło i 6500 tysiąca kibiców mogło świętować awans.

W III lidze utrzymanie obroniła Wólczanka Wólka Pełkińska, która wprawdzie przegrała z KSZO Ostrowiec 0:2, ale zajęła bezpieczne 13. miejsce. Na 7. pozycji zakończył rozgrywki Sokół Sieniawa, który zremisował z Avią Świdnik 1:1.

Natomiast w IV lidze awans świętuje Wisłoka Dębica, która dziś pokonała Koronę Rzeszów 3:1.

W innych meczach JKS Jarosław zremisował z Wisłokiem Wiśniowa 0:0, Izolator Boguchwała pokonał 1:0 Karpaty Krosno. Błękitni Ropczyce wygrali 5:0 Igloopolem Dębica , Stal Gorzyce wygrała 3:2 z Polonią Przemyśl, a Legion Pilzno uległ 0:3 Sokołowi Kolbuszowa Dolna Jutro natomiast Orzeł Przeworsk zagra Przełomem Besko o 11, o 16-stej KS Wiązownica podejmie Piasta Tuczempy.

Piłkarki Resovii nie zdołały awansować do ekstraklasy. W meczu ostatniej kolei mimo że przegrywały 0:2 na wyjeździe z liderem Rolnikiem Biedrzychowice wyrównały na 2:2.
Remis premiuje jednak zespół gospodyń, które utrzymały jednopunktową przewagę na koniec rozgrywek.