Mistrzostwa w chodzie sportowym

W Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Wśród mężczyzn tytuł Mistrza Polski obronił Artur Brzozowski z AZS AWF Katowice. Drugie miejsce Rafał Fedaczyński, reprezentujący AZS UMCS Lublin. Na 3 pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy Rafał Augustyn. Wśród kobiet dominowały zawodniczki miejscowego LKS Stal Mielec. Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Katarzyna Zdziebło, wyprzedzając klubową koleżankę Paulinę Buziak - Śmiatacz. Trzecią lokatę uzyskała zawodniczka WLKS Nowe Iganie Olga Niedziałek. Z kolei wśród młodzieżowców najlepszy na 5 kilometrów okazał si jej brat Łukasz Niedziałek. Drugi był zawodnik Stali Mielec Kamil Piecuch zaś trzeci Mikołaj Nowostawski z UKS 12 Kalisz. Na 4 miejscu uplasował się zawodnik Resovii Rzeszów Oskar Frey. Wśród dziewcząt podium także zdominowały zawodniczki LKS Stali Mielec. Pierwsza była Weronika Raś zaś 2 lokatę wywalczyła Julita Małasiewicz. Trzecią pozycję zdobyła Karolina Tarnawska z Unia Hrubieszów.