Podkarpaccy lekkoatleci wracają z medalami

Pięć medali wywalczyli lekkoatleci CWKS Resovii podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu, która ma rangę Mistrzostw Polski Kadetów czyli zawodników do lat 18.

Dwa złote krążki - w biegach na 100 i 200 metrów wywalczył Oliwer Wdowik. Trzeci na 100 metrów w tej konkurencji był jego kolega klubowy Tomasz Życzyński. Ci zawodnicy wraz z Maxem Korczowskim i Mateuszem Orzechem zajęli także drugie miejsce w sztafecie 4x100 m.

Z kolei Michał Matyja z rekordem życiowym był drugi w rzucie dyskiem. Te wyniki dały klubowi z Rzeszowa drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Ale to nie wszystkie sukcesy lekkoatletów z Podkarpacia. Kamil Piecuch LKS Stali Mielec wygrał chód na 10 000 metrów. Najlepszy w rzucie młotem jego klubowy kolega Dawid Piłat, który uzyskał najlepszy wynik w karierze 80,05 m.

Z medalami powracają także zawodnicy Victorii Stalowa Wola. Mateusz Kopeć był trzeci w pchnięciu kulą, Brązowy medal zdobyły też jego klubowe koleżanki w sztafecie 4 x 400 m.