Finał akcji "Nie kręcę bez kasku"
Fot. Marcin Kalita

W sobotę w CH Plaza Rzeszów odbył się finał akcji "Nie kręcę bez kasku", nad którą patronat sprawowało Polskie Radio Rzeszów.

Jej celem jest propagowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wycieczek rowerowych. Głównym założeniem akcji jest przekonanie rowerzystów, ale także rolkarzy do jazdy w kasku, który może nawet uratować życie.

Podczas sobotniego finału główną atrakcją była zabawa "wykręć energię". Zadaniem ponad stu śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć w niej udział, było wykręcenie odpowiedniego poziomu energii na specjalnym rowerze. W ten sposób można było zdobyć kaski rowerowe, a także światełka i odblaskowe gadżety.

W czasie trwania #Kaskakcji w CH Plaza Rzeszów zorganizowane zostało także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy z nagrodami. Akcji towarzyszył także panel dyskusyjny "Bezpieczeństwo w sportach rekreacyjnych", w którym wzięli udział specjaliści z zakresu neurochirurgii, fizjoterapii, a także organizatorzy zawodów rowerowych oraz przedstawiciel policji.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj