Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki 1 ligi piłkarze Stali Mielec. Biało-niebiescy pokonali przed własną widownią Wartę Poznań 2-1.

Spotkanie od samego początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Wynik meczu w 22. minucie otworzył Krystian Gettinger. W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stali po faulu na Andrei Prokiću. Strzał z jedenastki Josipa Soljića obronił bramkarz Warty. Na szczęście dobitka trafiła do siatki i było 2:0.

Kontaktowa bramka dla Warty padła po błędzie defensywy, napastnik gości Gracjan Jaroch przechwycił źle podaną piłkę i w sytuacji sam na sam pokonał Seweryna Kiełpina.  W 76.minucie powinno być 3-1. Sędzia znów podyktował rzut karny i znów do piłki podszedł Josip Sojlic. Poznański bramkarz ponownie obronił lekki strzał mieleckiego pomocnika.

W najbliższy piątek Stal Mielec podejmie Wigry Suwałki. W innym meczu I ligi Olimpia Elblag pokonała 5:0 Chrobrego Głogów.