Pierwszoligowi piłkarze Stali Mielec doznali drugiej z rzędu porażki. W meczu 29 kolejki przegrali na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko – Biała  0 : 1 .Bramkę w  29  minucie zdobył Łukasz  Hanzel. W  innych  I  ligowych  meczach: Bytovia uległa Zagłębiu Sosnowiec  0 : 1 , MKS  Kluczbork  pokonał  Chrobrego  Głogów  3 : 2 , Sandecja  Nowy  Sącz  wygrała  ze  Stomilem  Olsztyn  2 : 1 Pogoń  Siedlce  uległa  GKS  Katowice  0 : 1 , A  Olimpia  Grudziąz  bezbramkowo  zremisowała  z  Wigrami  Suwałki. Już  wczoraj  w Zabrzu Górnik pokonał Chojniczankę Chojnice 6:1, Miedź Legnica zremisowała z Wisłą Puławy 1:1, a GKS Tychy wygrał ze Zniczem Pruszków 4:1. Stal  Mielec  na  11  miejscu  w  tabeli  ma  37  punktów  o  siedem więcej  od  pozycji  barażowej  na  której  Wisła  Puławy. Do  zakończenia sezonu  5  kolejek.

Tymczasem  oba  podkarpackie  zespoły  grające  w  drugiej  lidze  doznały porażek. Siarka  Tarnobrzeg  w spotkaniu  29  kolejki  przegrała  u  siebie  z Wartą   0 : 1. Gola  strzelił  w  34  minucie  Tomasz Dejewski. Stal  Stalowa  Wola  uległa  na  wyjeździe  Kotwicy  Kołobrzeg  2: 3 . Bramki  dla  gości  zdobyli  Adrian  Gebalski  w  19  minucie na  1 : 1 oraz  Kamil  Jonkisz  w  50  minucie  na  2 : 2 . Zwycięska  bramka  dla Kotwicy  padła  osiem  minut  przed  końcem  z rzutu  karnego.

W  pięciu  spotkaniach  28  kolejki  III  ligi  piłkarskiej  padło  13 goli.  Najwięcej  w  Daleszycach  gdzie  Spartakus  pokonał  Podhale  Nowy Targ  3 : 1. Stal  Rzeszów  wygrała  na  wyjeździe  z  outsiderem  Wierną
Małogoszcz  3 : 0  po  golach  Jakuba  Zięby  w  71  ,  Piotra  Prędoty dziesięć  minut  później  oraz  Sebastiana  Brockiego  w  84  minucie. JKS  Jarosław    zwyciężył  Podlasie  Biała  Podlaska  2 : 1 , Karpaty  Krosno  zremisowały  w  Oświęcimiu  z Sołą  1 : 1, A  Garbarnia  Kraków  wygrała  z  MKS  Trzebinia  1 : 0 Resovia  w  tej  kolejce  pauzuje  -  jutro  trzy  pozostałe  mecze.

Na  stadionach  czwartoligowych  w  ramach  28  kolejki  grano  na sześciu  stadionach: Błękitni  Ropczyce  pokonali  Sokoła  Sieniawa  2 : 1 , Stal  Gorzyce  przegrała  z  LKS  Pisarowce  1 : 2 , Wólczanka  Wólka  Pełkińska  wygrała  z  Orłem  Przeworsk  2 : 1 , Czarni  Jasło  ulegli  Polonii  Przemyśl  0 ; 5 , Piast  Tuczempy  zwyciężył  Igloopol  Dębica  3 : 0  a Głogovia  wygrała  z Izolatorem  Boguchwała  5 : 4.