Sukcesy młodych szachistów z Podkarpacia

W Rzeszowie trwają Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W hali Podpromie ustawiono kilkaset szachownic, na których partie rozgrywa ponad 1000 młodych zawodników w wieku od 8 do 18 lat.

W rywalizacji w szachach szybkich, gdzie partie trwają do 45 minut spore sukcesy odnieśli zawodnicy z Podkarpacia.

Złoty medal w kategorii do lat 18 wywalczył Miłosz Szpar, a w kategorii do lat 16 srebro dla Mieszko Misia. Obaj pochodzą z Rzeszowa, a reprezentują klub z Czarnej koło Dębicy. Ich klubowy kolega Jakub Chyży, także został wicemistrzem Polski w kategorii do lat 14.

Wśród dziewcząt do lat 8 drugie miejsce zajęła Faustyna Czajka z klubu Gambit Przeworsk. Również srebro wywalczyła w kategorii do lat 12 jej koleżanka klubowa Izabela Tokarz. Natomiast w grupie do lat 14 kolejny tytuł wicemistrzowski zdobyła Martyna Wikar z klubu z Czarnej koło Dębicy.

Zawody w szachach błyskawicznych w hali Podpromie potrwają w niedzielę od 9:30 do 17:00.