W meczu 1 rundy piłkarskiego Pucharu Polski, drugoligowa Stal Rzeszów przegrała na własnym boisku z liderem ekstraklasy Pogonią Szczecin 0-1 i odpadła z rozgrywek. Jedną bramkę w 71 minucie meczu zdobył dla gości Benedikt Zech.

Na wyjazdach grały za to inne zespoły z Podkarpacia. Niesamowity mecz stoczyła Apklan Resovia w Nowej Hucie z III ligowym Hutnikiem Karków. Przy stanie 1:1 Resovia nie wykorzystała karnego i potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie Hutnik strzelił na 2:1 i taki wynik utrzymał do 120 minuty. W doliczonym czasie dogrywki po strzałach Dziubińskiego i Kubowicza Resovia zwyciężyła jednak 3:2 i awansowała do II rundy pucharowych rozgrywek.

W II rundzie jest już także Stal Stalowa Wola, która pokonała w Policach Chemika 4:0. Awans wywalczyła także mielecka Stal, która grała po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Dariusza Marca. Mielczanie wygrali 3:0 z Olimpią w Grudziądzu.