W miniony weekend w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w fitnessie gimnastycznym. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy sekcji Fit Kids Academy – Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale. Tradycyjnie nie zawiodła 13-letnia Julia Sycz aktualna Mistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Julia została podwójną Mistrzynią Polski w kategorii solo oraz w trio z Magdaleną Ziają i Zuzanną Jurasz. Pozostałe miejsca podium w konkurencji fitness trio należały również do podopiecznych trenera Grzegorza Bielca.

Miejsce 2 zajęły Sara Górska, Klaudia Kopiec i Liliana Polechońska, a miejsce 3 Joanna Witek, Andżelika Rysicz i Milena Dulla. Wśród chłopców kat 7- 8 lat zwyciężył również „Sokół” – aktualny Mistrz Europy 7-letni Leon Radke, który był bezkonkurencyjny nawet dla starszych o rok od siebie rywali. Ostatni brązowy medal zdobyła 7-letnia Helena Przytuła, która debiutowała w imprezie tej rangi.

Wszyscy medaliści dostali powołania do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata 2020 w Niemczech. Już za tydzień rzeszowskich zawodników czeka Międzynarodowy Puchar Polski. Będzie to ostatnia w tym roku kwalifikacja do Mistrzostw Świata Fit Kids fitness & aerobic, które odbędą się w Kownie w połowie listopada.