Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg są już we Francji, gdzie jutro wieczorem rozegrają trzeci mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Tym razem z drużyną Metz TT.

Jak na razie podopieczne Zbigniewa Nęcka rozegrały dwa spotkania i oba zakończyły zwycięstwami. W pierwszej kolejce wygrały właśnie z Metz w Tarnobrzegu 3:0 i nie straciły przy nawet jednego seta. W drugiej wygrały na wyjeździe z węgierskim Budaorsi 3:1.

Początek piątkowego meczu KTS Enea Siarki z Metz TT we Francji o godzinie 19:30.

Z kolei Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, tenisistki stołowe Kolpinga Frac Jarosław i Fibrain AZS Politechniki Rzeszów zdobyły brązowy medal w grze podwójnej na rozgrywanych we Władysławowie nieoficjalnych mistrzostwach świata. Nasz debel w półfinale uległ reprezentantkom Japonii i Korei Południowej w trzech setach, ale zapewnił sobie trzecie miejsce w mistrzostwach.

Wcześniej Dawid Jadam z Kolpinga zdobył brązowy medal w grze mieszanej. Nasz zawodnik w duecie z Maram Zoghlami z Tunezji goryczy porażki doznał dopiero w półfinale. Obaj przegrali Haną Arapović i Mateuszem Zalewskim 0:2. Polską reprezentację prowadzi trener Mateusz Czernik na co dzień szkoleniowiec w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i Kolpingu .