Rzeszowianin Mistrzem Polski

Pochodzący z Rzeszowa Tomasz Kapłan został bilardowym Mistrzem Polski w odmianie 9 bill. W finale turnieju rozgrywanego w Kielcach pokonał Daniela Macioła z Konsalnetu Warszawa 9-7.

To już 27 medal Mistrzostw Polski w dorobku Tomka Kapłana w karierze, który tym samym zapewnił sobie także triumf w klasyfikacji końcowej sezonu i został najlepszym bilardzistą w kraju w 2019 roku.

Ponad to brązowy medal w tej samej odmianie wywalczyła dziś, również pochodząca z Rzeszowa Kinga Rauk. W walce o finał uległa dębiczance Monice Ząbek 5-6, która ostatecznie zdobyła srebro. To drugi medal Kingi Rauk w tym turnieju. Wcześniej wywalczyła brąz w 10 bill.