Sukcesy pływaczek z Dębicy

Joanna Świątek zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w Pływaniu na krótkim basenie rozegranych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to największe dotychczasowe osiągnięcie zawodniczki, która reprezentuje barwy klubu Gryf Dębica.

Podopieczna trenera Kacpra Fary w biegu eliminacyjnym na 50 m stylem motylkowym miała trzeci czas (27:17). Popłynęła jednak spokojnie oszczędzając siły finał. Ta taktyka się opłaciła, bo w decydującym wyścigu finiszowała jako druga z czasem 26:57. Przegrała tylko z olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro Anną Dowgiert z Warty Poznań. Czwarte miejsce zajęła druga z dębiczanek w finale Katarzyna Fara.

Joanna Świątek zdobyła w Ostrowcu Świętokrzyskim również złoty medal. Wywalczyła go w kategorii 17-18 lat, dzięki czasowi osiągniętemu w rywalizacji seniorów na 50 m stylem dowolnym. Na 100 m tym samym stylem dorzuciła w tej kategorii wiekowej także brąz. Medal tego samego koloru w rywalizacji młodzieżowców wywalczyła na 50 m stylem grzbietowym jej koleżanka klubowa Dominika Kulaga.