Izabela Marcisz mistrzynią Polski

19-letnia zawodniczka podkarpackiego klubu SS Prządki Ski - Izabela Marcisz i Dominik Bury zostali dziś w Zakopanem mistrzami Polski w biegach narciarskich na dystansach techniką klasyczną. Zawody rozgrywano na nowych, oddanych do użytku w grudniu trasach.

Kobiety rywalizowały na dystansie 10 kilometrów. Marcisz wyprzedziła o 54 sekundy Monikę Skinder. Brąz zdobyła Weronika Kaleta, gorsza od zwyciężczyni o 1 minutę oraz 56,1 sekundy.

Panowie rywalizowali na dystansie dłuższym od pań o 5 kilometrów. Srebrny medal zdobył Mateusz Haratyk, gorszy od nowego mistrza kraju o 1 minutę oraz 10,4 sekundy. Brąz przypadł starszemu bratu zwycięzcy - Kamilowi Buremu (+1:52,4).

Biegi na dystansach zakończyły trzydniowe mistrzostwa Polski w Zakopanem. W piątkowych sztafetach najlepsze były LKS Markam Osieczany (Weronika Kaleta, Anna Żółtak, Karolina Kaleta, Iwona Piekarz) i AZS AWF Katowice (Kamil Bury, Dominik Bury, Krzysztof Małkiński, Kacper Antolec). W sobotę tytuły mistrzowskie w sprintach techniką dowolną zdobyli Monika Skinder i Kamil Bury.