Piłkarze rozegrali przedostatnią kolejkę

Piłkarze drugiej ligi rozegrali przedostatnią kolejkę sezonu. Stal Stalowa Wola zremisowała na wyjeździe z ostatnią w tabeli Polonią Bytom 1:1. Prowadzenie dla gości uzyskał z rzutu karnego w 63 minucie Adrian Gębalski wyrównał w 74 Piotr Ceglarz.

Siarka Tarnobrzeg przegrała na własnym stadionie z ROW Rybnik 2:4. Gospodarze zdobyli bramki po strzałach Marcina Stefanika w 37 minucie i Daniela Koczona w 83. Gole dla Rowu strzelili Szymon Jary w 3 minucie, Paweł Jaroszewski w 24, Mariusz Muszalik w 44, oraz Sebastian Musiolik w 55 minucie gry.

Trzecim zespołem poza Rakowem Częstochowa i Odrą Opole, który wywalczył awans do I ligi jest Puszcza Niepołomice. W barażach zagra Radomiak.

O punkty walczyli także piłkarze trzeciej ligi - w ramach 31 kolejki. Resovia wygrała z JKS Jarosław 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili: Sebastian Dziedzic w 21 minucie oraz Dawid Pałys Rydzik w 73 dla JKD Kamil Aab w 30.

Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe MKS Trzebinia Siersza 3:0 po bramkach Damiana Skały w 20 minucie, Piotra Prędoty w 52 oraz Wojciecha Rejmana w 77 minucie.

Karpaty Krosno zremisowały ze Spartakusem Daleszyce 1:1. Gola dla Karpat strzelił z rzutu karnego Roman Stepankow w 59 minucie.

A Stal Nowa Dęba zwyciężyła Start Pruchnik 6:2

Jutro o 12.30 I ligowi piłkarze Stali Mielec zagrają mecz w Tychach z GKS.

Z kolei w meczach przedostatniej kolejki grupy spadkowej ekstraklasy: Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z Arką Gdynia 1:1. Chorzowianie spadają z ekstraklasy. Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Górnikiem
Łęczna 3:1, Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 4:0, a Śląsk Wrocław zwyciężył Cracovię 2:0. Pewnych utrzymania jest pięć zespołów. Do Zagłębia i Wisły dołączyły Piast, Śląsk i Cracovia. O 14. miejsce, ostatnie dające utrzymanie, powalczą Arka i Górnik.