W derbowym spotkaniu 26 kolejki 2 ligi, piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali na własnym boisku Stal Rzeszów 3-0. Wynik spotkania w 28 minucie otworzył Fidziukiewicz. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 w 72 minucie gry. Wynik meczu w 80 ustalił Ciepiela. Stal Rzeszów kończyła mecz w 9, gdyż po czerwonej kartce zobaczyli Artur Pląskowski oraz Marcel Kotwica. Pierwszy opuścił boisko w 61, drugi w 64 minucie.

Wygrać nie udało się natomiast piłkarzom Apklan Resovii, którzy zremisowali w Częstochowie ze Skrą 0-0 i wrócili do Rzeszowa z jednym punktem.

W pozostałych środowych meczach tej kolejki: Legionovia zremisowała z GKS-em Katowice 2-2, Olimpia Elbląg 3-1 pokonała Gryf Wejherowo, Błękitni Stargard przegrali u siebie 1-3 z Bytovią, rezerwa Lecha Poznań zremisowała 2-2 z Elaną Toruń, Pogoń Siedlce przegrała 1-3 z Górnikiem Polkowice, Garbarnia Kraków uległa na własnym terenie z Widzewowi Łódź 1-3, a Górnik Łęczna pokonał  Znicz Pruszków 1-0.

W tabeli prowadzi Widzew (51pkt), który ma 3 punkty przewagi nad drugim GKS  Katowice. Apklan Resovia na miejscu piątym punktów 44, Stal Rzeszów z 34 pkt na 11, a Stal Stalowa Wola na 16 punktów 31.