Piłkarze FKS Stali Mielec wygrali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 2-1 w meczu 29 kolejki Fortuna 1 ligi. Mielczanie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Michała Bojdysa w 45 minucie pierwszej połowy. Wyrównującą bramkę w 58 zdobył dla GKS-u Kamil Adamek. A wynik spotkania w doliczonym czasie meczu ustalił kapitan Stali - Krystian Gettinger.

W innych meczach, trzecia w tabeli Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z Chrobrym Głogów 1:2, Odra Opole zremisowała 0:0 z Chojniczanką Chojnice, a Sandecja Nowy Sącz zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Stal Mielec z 57 punktami jest nowym liderem. Ma dwa punkty przewagi nad Podbeskidziem Bielsko-Biała, cztery nad Wartą i dziesięć nad Radomiakiem Radom. Swoje spotkania w tej kolejce Podbeskidzie i Radomiak mają jednak jeszcze przed sobą. 29. seria gier potrwa do czwartku.