Przykra niespodzianka w Fortuna 1 lidze: Stal Mielec (lider) zremisowała z walczącą o utrzymanie Odrą Opole 1-1 .
Prowadzenie dla gości uzyskał w 72 minucie Arkadiusz Piech. Napór mielczan w końcówce przyniósł tylko wyrównanie, a na 1:1 strzelił Grzegorz Tomasiewicz.
W innych sobotnich meczach: Miedź Legnica zremisowała 2-2 z GKS-em Tychy, z kolei Warta Poznań uległa na własnym terenie Puszczy Niepołomice 1-2.

Liderem tabeli pozostała mielecka Stal, która ma 2 punkty przewagi nad drugim Podbeskidziem. Drużyna z Bielska Białej jutro podejmie Radomiaka Radom.

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali na własnym boisku z Górnikiem Polkowice 3-0 w sobotnim meczu 30 kolejki 2 ligi. Bramki strzelali Chromiński w 20’, Jarosz w 30’ i Śpiewak w 59 minucie meczu.

Dzięki wygranej Stalowcy awansowali na 10- pozycję w tabeli z dorobkiem 40 punktów.

W niedzielę swoje mecze tej kolejki rozegrają Resovia i Stal Rzeszów. Pasiaki zmierzą się w Poznaniu z rezerwą Lecha, natomiast Stal podejmie Bytovię Bytów. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.