Piłkarze PGE Stali Mielec awansowali do ekstraklasy!

W meczu przedostatniej kolejki Fortuna I ligi pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3 : 0. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Mak w 22 minucie gry , wynik podwyższył Michał Żyro w 46 i 51 minucie. Po raz ostatni podkarpacki zespół grał w elicie 24 lata temu.

Po 32. kolejkach na prowadzeniu w tabeli Fortuna I ligi jest - także pewne już gry w ekstraklasie - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Stal jest druga ze stratą punktu do lidera i przewagą 7 punktów nad trzecią Wartą Poznań.
Zespół z Mielca w sezonie 1995/96 spadł z ekstraklasy i do dziś czekał na powrót do elity.

Stal to dwukrotny mistrz Polski - z 1973 i 1976 roku, a także wicemistrz z 1975 roku.