Resovia w końcu wygrywa, remis Stali Rzeszów i ważne 3 pkt Stali Stalowa Wola

Piłkarze Apklan Resovii pokonali na własnym stadionie Widzew Łódź 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 64 minucie Maksymilian Hebel. Była to pierwsza wygrana podopiecznych Szymona Grabowskiego od 11 spotkań, a druga nad Widzewem. Jesienią w Łodzi rzeszowianie również wygrali 1-0.

Stal Rzeszów walczyła wczoraj na wyjeździe z innym pretendentem do awansu Górnikiem Łeczna. Było to bardzo interesujące spotkanie. Po sześciu minutach było już 1:1. W drugiej minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Pawła Wojciechowskiego. Wyrównał 4 minuty później Damian Michalik. Na prowadzenie przed przerwą wyprowadził gospodarzy strzałem z dystansu Adrian Cierpka. W 73 minucie gapiostwo defensorów Górnika wykorzystał Damian Kostkowski. Stal doprowadziła do remisu co oznacza, że Stalowcy wciąż mają szansę na miejsce w barażach,.

Trzeci nasz reprezentant Stal Stalowa Wola po dobrym i zaciętym meczu pokonała zasłużenie GKS Katowice 2-0. Wynik ustalono już do przerwy, a bramki dla zwycięzców strzelali Szymon Jarosz w 8. i Kacper Śpiewak w 42. minucie.

Ostatnia kolejka rozegrana zostanie 25 lipca o 17:00. Dopiero ta seria spotkań rozstrzygnie czy rzeszowskie kluby zagrają w barażach o 1.ligę i czy Stal Stalowa Wola utrzyma się w 2. lidze.