Wyniki z piłkarskich boisk

W pierwszym meczu w ekstraklasie przed własną publicznością piłkarze PGE FKS Mielec ulegli Górnikowi Zabrze 0:2. Bramki dla rywali strzeli Bochniewicz w 36. i Gambijczyk Alasan Manneh w 47. minucie.

W I lidze doskonała inauguracja Apklan Resovii. W wyjazdowym spotkaniu nasz beniaminek wygrał 3:0 z Puszczą w Niepołomicach, Bramki dla gości strzelili Kubowicz z karnego w 25. minucie oraz Zalepa w 47. min oraz Twardowski w 90. min.

Także udanie rozpoczęła rozgrywki II ligi rzeszowska Stal meczem z Górnikiem Polkowice. Na stadionie przy ul.Hetmańskiej gospodarze pokonali ekipę byłego trenera Stali – Janusza Niedźwiedzia 2:1. Gole dla Stali strzelili Krystian Pieczara w 53. minucie i Wojciech Reiman z karnego w 88 minucie . Goście w 81. minucie przy stanie 1:1 nie wykorzystali jedenastki po świetnej interwencji bramkarza Wiktora Kaczorowskiego.

W III lidze piłkarskiej cenna wygrana Wólczanki Wólka Pełkińska, która pokonała 4:2 na wyjeździe Avię Świdnik. Pozostałe nasze drużyny zagrają w niedzielę.

W IV lidze podkarpackiej Legion Pilzno - Piast Tuczempy 1:2, Igloopol Dębica - Lechia Sędziszów 1:1, Stal II Mielec- Karpaty Krosno 2:1 , Czarni Jasło - Stal Sanok 2:0, Polonia Przemyśl - Sokół Nisko 2:2, Błękitni Ropczyce - Wisłok Wiśniowa 4:3, Izolator Boguchwała - Partyzant Targowiska 3:1, JKS Jarosław - Start Pruchnik 0:1.