Sukcesy rzeszowskich biegaczy

Matylda Kowal biegaczka CWKS Resovii po przerwie macierzyńskiej powróciła na bieżnię i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na 3 km z przeszkodami.
Podczas mistrzostw brąz na 800 m wywalczyła także Anna Sabat. Jak podkreśla Piotr Kowal, mąż Matyldy, a zarazem trener naszych biegaczek, start na we Włocławku był bardzo udany.

Obie nasze medalistki walczą o miejsce w reprezentacji na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Aby się zakwalifikować, muszą zdobywać punkty rankingowe w imprezach międzynarodowych.

Z kolei 18-letni Oliwer Wdowik z CWKS Resovii Rzeszów wywalczył trzecie miejsce w kraju na 200 metrów w seniorskich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Nasz utalentowany sprinter był także czwarty na sto metrów
Rzeszowski biegacz już wrócił do treningów na stadionie Resovii, choć nie wyklucza, że po maturze opuści Rzeszów.
Teraz przed naszym sprinterem Mistrzostwa Polski juniorów, gdzie będzie faworytem 100 i 200 metrów.