Pierwszy triumf Stali Mielec w ekstraklasie

Piłkarze Stali Mielec odnotowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w PKO BP ekstraklasie. We wczorajszym meczu 5 kolejki pokonali u siebie Piasta Gliwice 3:2.

Strzelanie rozpoczął w 21 minucie pomocnik Stali – Maciej Domański, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wyrównał w 49’ były napastnik biało-niebieskich Michał Żyro. Cztery minuty później Piast wyszedł na prowadzenie za sprawą młodzieżowca Dominika Steczyka. W 55 na 2-2 trafił Mateusz Mak i ten sam zawodnik zdobył bramkę na 3-2 ustalając wynik spotkania w 80 minucie gry.

Co ciekawe było to pierwsze spotkanie pomiędzy Stalą Mielec a Piastem Gliwice w historii występów w ekstraklasie. Po tej wygranej podopieczni trenera Dariusza Skrzypczaka awansowali na 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów.

Liderem z 13 punktami niepokonany Górnik Zabrze. Trzy mniej ma drugi Raków Częstochowa i trzecie Zagłębie Lubin.