Stal uległa Piastowi

Piłkarze Piasta Gliwice awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. W meczu 1/16 pokonali w Mielcu po rzutach karnych Stal.

Gliwiczanie szybko objęli prowadzenie. W 10 minucie wyprowadzili kontrę, Thiago Alves otrzymał piłkę ok. 30 m od bramki rywala. Wbiegł z piłką w pole karne, po czym pokonał Michał Gliwę. Tuż przed przerwą wyrównał Robert Dadok.

Mimo kilku okazji z obu stron żadna z drużyn nie zdobyła już gola w 90 minutach, ani w dogrywce.

W "konkursie" rzutów karnych pierwszy pomylił się Mateusz Mak. Było wówczas 3-3. Po chwili do bramki trafił gracz Piast Piotr Malarczyk. Wyrównać jeszcze mógł Michał Gliwa (golkiper Stali), ale jego strzał obronił gliwicki bramkarz.

Wcześniej awans do 1/8 finału wywalczyły: Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Lech Poznań, Puszcza Niepołomice, Chojniczanka Chojnice, Arka Gdynia, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, obrońca trofeum - Cracovia, Łódzki Klub Sportowy, Raków Częstochowa, Radomiak Radom, Zagłębie Lubin, Górnik Łęczna i Warta Poznań.
Mecze kolejnej rundy są zaplanowane w dniach 9-11 lutego przyszłego roku.

W poniedziałek mielecka Stal rozegra kolejny pojedynek ligowy w ekstraklasie. Czeka ją daleki wyjazd do Szczecina na mecz z Pogonią.