Stal Mielec wygrywa z Legią

Stal Mielec sensacyjnie kończy 2020 rok wyjazdowym zwycięstwem 3:2 nad liderem Legią Warszawa. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla mielczan, bo już w czwartej minucie za faul Artura Jędrzejczyka na Łukaszu Zjawińskim sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Maciej Domański. Mielczanie utrzymali prowadzenie zaledwie do 17 minuty, gdy głową trafił Bratosz Slisz. W 24. minucie podwyższył dla Legii na 2:1 Tomas Pekhart, Jeszcze przed przerwą Domański ponownie z rzutu karnego doprowadził do remisu 2:2.

W drugiej połowie Jędrzejczyk znów faulował na polu karnym i po raz trzeci Stal egzekwowała „jedenastkę”. Tym razem celnie strzelił Grzegorz Tomasiwicz. Do końca mielczanie mądrze bronili prowadzenia. To pierwsza wyjazdowa wygrana stalowców pod wodzą trenera Leszka Ojrzyńskiego. Dzięki zwycięstwu w stolicy Stal Mielec ma cztery punkty przewagi nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała.