Kilkaset zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych rywalizowało w Rzeszowie o medale Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin.
W rywalizacji seniorek w kumite brązowy medal zdobyła Julia Żak z LKKK Nowa Sarzyna, z kolei w juniorkach jej klubowe koleżanki Natalia Kondeusz i Anna Szczuka zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wśród juniorek 14-15 lat zwyciężyła Magdalena Zielińska z LKKK Leżajsk a druga była Maria Taras z Tarnobrzega. W konkurencji kata na drugiej pozycji wśród dziewcząt 12-13 lat uplasowała się Oliwia Wojtas z LKKK Nowa Sarzyna.

W zawodach obok reprezentantów Polski startowali m.in Hiszpanie, Rumuni, Węgrzy, Rosjanie i Słowacy.