Studentka z Rzeszowa mistrzynią świata w trójboju siłowym

Studentka III roku administracji w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej została mistrzynią świata w trójboju siłowym. Anna Syvokobylska zajęła I miejsce w kategorii Junior w 27 Mistrzostwach Świata Federacji WPA w tej dyscyplinie, które odbyły się w Siedlcach. Jej wynik to 295 kg.

Trójbój siłowy należy do sportów, w których zawodnik musi wykonać trzy zadania: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz tzw. martwy ciąg.

Studentka zdobyła ponadto złoty medal w kategorii Junior w przysiadzie ze sztangą z wynikiem 135 kg, ustanawiając rekord świata. Zajęła także I miejsce w swojej kategorii w wyciskaniu sztangi leżąc, uzyskując rekord Europy wynikiem 60 kg oraz w martwym ciągu 100 kg.

Reprezentantka AZS WSPiA ma na swoim koncie także tytuł mistrza Europy, mistrza Ukrainy oraz Akademickiego Mistrza Polski. Sportami siłowymi interesuje się od wielu lat z powodzeniem, startując w różnych zawodach. Anna Syvokobylska oprócz trójboju siłowego trenowała: kickboxing, pływanie oraz zajmowała się kulturystyką.