Ważne zwycięstwo pierwszoligowej Stali Mielec

Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec w inauguracyjnym meczu po zimowej przerwie w ramach 20 kolejki rozgrywek pokonali wczoraj na wyjeździe zespół MKS Kluczbork 1 : 0. Gola strzelił w 58 minucie z rzutu karnego Kamil Radulj.

Dla mielczan to istotne zwycięstwo , dotychczas zajmowali 14 miejsce w tabeli – pierwsze bezpieczne gwarantujące utrzymanie - z przewagą ośmiu punktów nad outsiderem z Kluczborka.

Stalowcy zagrali mądrze taktycznie i choć mecz był twardy i pozbawiony finezyjnych zagrań i widowiskowych akcji z obu stron to jednak goście stworzyli więcej okazji i częściej strzelali na bramkę . Już w I połowie bliscy szczęścia byli Sobczak i dwukrotnie Radulj a po zmianie stron kilkukrotnie piłka minimalnie mijała cel ( po uderzeniach właśnie Radulja , Drzazgi czy Cholewiaka ) bądź udanie interweniował bramkarz MKS jak choćby w 81 minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem głową popisał się Sebastian Zalepa. Zresztą to mielecki obrońca w 58 minucie sprokurował rzut karny po którym wspomniany Radulj zdobył zwycięską bramkę.

Mecz mieleckiej Stali w Kluczborku relacjonowaliśmy na naszej antenie w magazynie Sportowe Takty .

Zatem w tabeli Stal Mielec nadal na 14 miejscu w tabeli ma 23 punkty ale do dziesiątego Podbeskidzia traci już tylko dwa punkty.

W najbliższą sobotę mielczanie zagrają na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz , która zajmuje 9 miejsce w tabeli a wczoraj pokonała Miedź Legnica 2 : 1 .