Piotr Michalski pewny wyjazdu do Pjongczangu

18-osobowa  kadra  łyżwiarzy  szybkich  na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu  ma  zostać  jutro  zatwierdzona  przez Polski Komitet Olimpijski.

W  gronie  powołanych  jest  między  innymi  Piotr  Michalski  panczenista  Górnika  Sanok.  Początkiem  roku  wywalczył  brązowy  medal  w  sprincie  drużynowym  na  mistrzostwach  Europy. O tym, że  Piotr  Michalski  pojedzie  na  igrzyska  było  wiadomo  już  w  połowie  grudnia. Sanoczanin  na zawodach  Pucharu  Świata w Calgary osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie na dystansie 1000 m. Uzyskany czas 1:08.57 dał mu drugą  kwalifikację na Igrzyska .  Wcześniej  wywalczył  nominację  w Salt  lake  City  na  500  metrów.