Eldo gościnnie w 1 singlu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
fot. Kamil Krawiec

Eldo w pierwszym singlu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet!

"Opowiedz mi" to premierowy singiel promujący trzecią płytę zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, zatytułowanej "Sweet Spot". Gościnnie w utworze wystąpił Eldo - jedn z najważniejszych raperów w historii polskiego hip hopu, a także Bartłomiej Prucnal - saksofon tenorowy, oraz szósty, nieformalny członek zespołu - Mr Krime.

Zobacz klip "Opowiedz mi" - https://youtu.be/KsN85KFltEA

Płytę "Sweet Spot" można już zamawiać w sklepie trzaski.pl:

https://trzaski.pl/?s=eskaubei&post_type=product

W najbliższym czasie zespół zagra 2 koncerty premierowe - 10 maja w rzeszowskim Teatrze Maska, a dzień później w krakowskim Harris Piano Jazz Bar.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - to jedyny w kraju band regularnie łączący ze sobą światy jazzu i hip hopu, wydaje Sweet Spot, trzeci album w blisko 5 letniej historii zespołu, który ukaże się 10 maja nakładem Fundacji Polski Jazz.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to:

Tomek Nowak - trąbka

Kuba Płużek - instrumenty klawiszowe

Alan Wykpisz - gitara basowa, kontrabas

Maksymilian Olszewski - perkusja

Bartłomiej Skubisz "Eskaubei" - rap

Na trzeciej płycie EiTNQ groove spotyka się ze swingiem, tradycja z nowymi kierunkami rozwoju muzyki improwizowanej, a tłusty i ciepły soulowy vibe z jazzową surowością. Celne wersy przeplatają się z solowymi partiami oraz cutem i scratchem. To opowieść o ludziach, miejscach i miłości do muzyki. To zapomniane historie, pochwała życia i twórczości mistrzów podane wraz z muzyką będącą efektem uważnego słuchania siebie nawzajem. Już po raz kolejny zespołowi towarzyszy muzycznie dj Mr Krime. Na trzecim krążku gościnnie występują też wokalista Jarecki i raper Eldo oraz saksofonista Bartek Prucnal, a  także wokalistka Aleksandra Tocka.

Produkcją albumu zajęła się Fundacja Polski Jazz, która była także organizatorem ogólnopolskiej trasy prezentującej poprzedni krążek grupy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 516 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj