Don McLean zapowiada premierę nowego albumu
fot. Materiały prasowe

Ikona amerykańskiej sceny muzycznej, Don McLean zapowiada premierę nowego albumu studyjnego – „Botanical Gardens”. Płyta ukaże się 23 marca 2018 na CD, winylu i w serwisach cyfrowych. Promuje ją tytułowy utwór "Botanical Gardens".

Don McLean jest jednym z najbardziej cenionych i uwielbianych muzyków w USA. Jego imponujący dorobek artystyczny składa się z ponad 40 złotych i platynowych płyt, a ukazujący się w marcu krążek „Botanical Gardens” to pierwszy od 8 lat i 19. w karierze album studyjny.

„Inspiracją do tego projektu pojawiła sie lata temu, kiedy spacerowałem po pieknych ogrodach niedaleko gmachu opery w Sydney w Australii. Śniłem o młodzieńczych marzeniach, było to komfortujace i inspirujące jednoczesnie. Zawsze czułem się młody w glębi duszy, tak jak wszyscy, i wtedy ponownie tak sie poczulem. " – i stwierdza Don i dodaje: „cały album tak naprawdę skupia się wokół tytułowej piosenki. Później zdałem sobie sprawę, że ogrody tak naprawdę są  swego rodzaju metforycznym niebem, w których odbywa się cykl smierci i narodzin.”

Przepełnione osobistą  refleksją utwory na temat młodości i miłości,  nagrane zostały w Watershed Studios w Nashville. Ta płyta jest ponownie dowodem na niezwykły talent Dona do komponowania pondczasowych piosenek. Album  łączy w sobie przeróżne gatunki, od country, Americana, po folk czy rock.
Od ponad 50 lat, utwory Dona McLeana stanowią kanon gatunku Americana. Jego piosenki wykonywali m.in. Elvis Presley, Madonna, Fred Astaire, Chet Atkins, Weird Al Yankovick, George Michael, Josh Groban, Coolio i Ed Sheeran. A jego największy, kultowy przebój – „American Pie” uhonorowany został w 2003 r prestiżową nagrodą Grammy Hall of Fame, wyróżnieniem przyznawanym nagraniom, które wywarły niezaprzeczalny wpływ na rozwój muzycznej historii.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 604 razy
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj