KRÓL
Fot. M.Kołodziej

8 czerwca w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy wystąpił KRÓL.

 

Błażej Król to jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat. Niezwykle charyzmatyczny muzyk i wokalista, który lubi bawić się swoim wizerunkiem, przybierając różne maski. Czasem wydaje się, że mamy do czynienia z nadwrażliwcem, którego kolejne wersy zaskakują niedzisiejszym romantyzmem. Innym razem więcej w nim beatnika, śpiewającego o „paleniu i wciąganiu”. Wreszcie zaś wychodzi na scenę i sprawia wrażenie „chłopaka z sąsiedztwa”. Muzycznie też niełatwo przyszpilić Króla do jednej kategorii. On sam porwał się na to przy okazji wydania albumu „Wij”, przyznając, że jest to płyta zainspirowana twórczością Laurie Anderson, Adriana Belewa z King Crimson i płytą Ur Lecha Janerki. Pół roku później przyznał w wywiadzie, że tego ostatniego albumu nigdy nie słyszał...

W tej samej rozmowie artysta porównał swoje piosenki do fotografii. Dodał też, że nie lubi oglądać swoich koncertów, bo własne utwory zna tak dobrze, że słyszy każdy najdrobniejszy fałsz czy potknięcie.
W końcu Król, to artysta zaangażowany w wiele projektów: Kawałek Kulki, UL/KR, czy Kobieta z Wydm. Od 4 lat nagrywa solo.

Organizatorem koncertu Króla w ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie jest Estrada Rzeszowska i Polskie Radio Rzeszów. Informacje na temat zaproszeń wkrótce.

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 1467 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj