Echo Ray feat. Konrad Baran
Fot. Marek Kołodziej

W ramach "Muzycznych wieczorów" w piątek 09 października o godzinie 19.00 zagrał w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów Echo Ray feta. Konrad Baran.

Echo Ray feat. Konrad Baran to eklektyczne spotkanie dwóch muzycznych światów, ambientowo-eksperymentalnej elektroniki i wibrafonu o jazzowych korzeniach.
Ich koncerty są terytorium eksploracji dźwiękowych zakamarków i improwizowanych form, a całość opiera się o szkielety osadzone w kompozycjach Echo Ray.
W spektrum dźwięków pojawią się nagrania terenowe zrealizowane w dzikich zakątkach polskiej przyrody, będące odwołaniem do natury jako inspiracji, a także źródła dźwięku, syntezatory, efekty i sample będą łączyć w sobie aspekt kosmosu i technologii, oraz w końcu instrumenty akustyczne, będące wyrazem ludzkiej potrzeby wydobywania dźwięków i organizowania ich w struktóry zwane muzyką.

EchoRay to projekt kompozytora, producenta muzycznego, multiinstrumentalisty i sound designera Artura Zedanji. Echo Ray porusza się głównie w nurcie muzyki elektronicznej, szczególnie bliskie są mu rejony ambientu i muzyki eksperymentalnej. Korzysta z szerokiego spektrum analogowej i cyfrowej syntezy dźwięków, posiłkując się przetworzonymi nagraniami terenowymi, instrumentami akustycznymi i elektroakustycznymi.
W 2020 ukazał się debiutancki podwójny album "Behind The Mirrors Of Infinity", który również jest ścieżką dźwiękową gry "Venineth".

Konrad Baran - Ukończył studia na kierunku Jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W grze na wibrafonie posługuje się unikatową techniką sześciopałkową, którą miał okazję doskonalić w czasie studiów pod czujnym okiem Karola Szymanowskiego, jednego z czołowych polskich wibrafonistów jazzowych, autora techniki sześciopałkowej. Konrad Baran w swoich kompozycjach nawiązuje do szeroko pojętej muzyki improwizowanej oraz do twórczości muzyków skandynawskich, takich jak Jakob Bro, Esbjörn Svensson czy Søren Dahl Jeppesen. Miał okazję występować na koncertach organizowanych w ramach rzeszowskiej Echo Sondy, Bydgoskiej Akademii Jazzu oraz na festiwalach takich jak Drums Fuzje czy krakowskie Synestezje.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Czytany 1577 razy
Więcej w tej kategorii: « Blackjob Trans Fusion Jazz »

3 komentarzy

  • VIC 09 Paź, 2020

    ŚWIETNI SĄ - SŁUCHAM Z PRZYJEMNOŚCIĄ !!! PROSZĘ W PRZYSZŁOŚCI O WIECEJ TAKIEJ MUZYKI !!!

  • administrator 05 Paź, 2020

    Wejściówki rozeszły się błyskawicznie i na ten moment niestety nie ma już dostępnych zaproszeń.

  • Damian Leśniewski 05 Paź, 2020

    Czy będą wejściówki dla radiosłuchaczy?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj