Trans Fusion Jazz
Fot. Marek Kołodziej

W ramach "Muzycznych wieczorów", w piątek 16 października o godzinie 19.00, wysłuchaliśmy projektu Pawła Steczkowskiego Teuta Project "Trans Fusion Jazz". Koncert odbył się w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.

Paweł Steczkowski Teuta Project "Trans Fusion Jazz"

 • Paweł Steczkowski - kontrabas, śpiew, fujary, gitara basowa,
 • Adam Lemańczyk - instrumenty klawiszowe, fortepian,
 • Janusz Brych - saksofony, flety,
 • Damian Kurasz - gitary,
 • Marcin Jahr - perkusja.

W programie autorskie kompozycje Pawła Steczkowskiego i Adama Lemańczyka.

Paweł Steczkowski - Absolwent szkół muzycznych: stopień I - wiolonczela, stopień II- kontrabas. Absolwent Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Tytuł Mistrza Rzeźby w Drewnie.

Instrumentalista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, producent filmowy, scenarzysta, reżyser, operator kamery, realizator dźwięku, fotograf. Współpracuje z Teatrem im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem, Polskim Radiem, TVP oraz wieloma instytucjami kultury.

Grzegorz Daroń – jest członkiem założycielem Polskiej Akademii Filmowej. W roku 2000 nominowany do nagrody TALENT ROKU, jest kompozytorem muzyki do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i programów telewizyjnych, przedstawień teatralnych i komercyjnych, autorem piosenek i producentem płyt. Jest twórcą m.in. sygnału Teraz Polska, sygnału Bydgoskiego Festiwalu Operowego a także sygnału Mistrza Twardowskiego – rozbrzmiewającego dwa razy dziennie na bydgoskim Starym Rynku.

Grzegorz Daroń jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odnajduje się z łatwością jako muzyk i aranżer w muzyce klasycznej, jazzowej i rockowej.

Obecnie na stałe współpracuje: różne projekty Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, Big Collective Band Wiesława Pieregorólki, "Adam Wendt & Friends", „Adam Wendt Power Set”, Wojciech Niedziela Trio i Quartet, Gudrumba Duet (z perkusistą Jackiem Pelcem), Julia Sawicka Project, Funky Groove.

Adam Lemańczyk - pianista, klawiszowiec, aranżer, producent muzyczny. Urodził się w 1992 roku w Malborku. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku „Jazz i muzyka estradowa”, w klasie fortepianu Krzysztofa Herdzina.

Aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej, jak i jazzowej. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej.

Aktywnie współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy jako pianista, aranżer oraz producent takich programów koncertowych, jak m.in. „Kolęda-Nocka” (2018), „Dziewczyna Bonda” (2018), „Piosenki z tekstami Marii
Czubaszek” (2019) i inne.

Na co dzień jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Damian Kurasz - jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Wydział Jazzu i Rozrywki. Uzyskał stopień doktora sztuki.

Obecnie jest gitarzystą w zespole Michała Szpaka oraz wykładowcą na Uniwersytecie Rzeszowskim na wydziale muzyki.

Janusz Brych - saksofonista i flecista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jest prof. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i od wielu lat wykłada na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Grzegorz Daroń jest członkiem założycielem Polskiej Akademii Filmowej. W roku 2000 nominowany do nagrody TALENT ROKU, jest kompozytorem muzyki do wielu filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali i programów telewizyjnych, przedstawień teatralnych i komercyjnych, autorem piosenek i producentem płyt. Jest twórcą m.in. sygnału Teraz Polska, sygnału Bydgoskiego Festiwalu Operowego a także sygnału Mistrza Twardowskiego – rozbrzmiewającego dwa razy dziennie na bydgoskim Starym Rynku. Grzegorz Daroń jest absolwentem wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Odnajduje się z łatwością jako muzyk i aranżer w muzyce klasycznej, jazzowej i rockowej.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytany 1196 razy

3 komentarzy

 • Justyna 17 Paź, 2020

  to był świetny koncert, oby wiecej takich!

 • Radek 16 Paź, 2020

  a dlaczego nie kamerki na podglądzie?zawsze była!

 • Jagoda 16 Paź, 2020

  gdyby nie długie expose zapowiadającej, która wyjęła 1/3 czasu antenowego byłby naprawdę świetny koncert

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj