Piotr Wójcicki Ouintet
Fot. M.Kołodziej

14 grudnia w Studiu Koncertowym im T.Nalepy wystąpił Piotr Wójcicki Ouintet

 

Piotr Wójcicki (gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach) tworzy muzykę instrumentalną przyjazną dla szerokiego grona odbiorców.

Jego trzecia płyta "Moon City" nagrana pod kierownictwem muzycznym i z udziałem Krzysztofa Herdzina otrzymuje bardzo wysokie recenzje, a muzyka Piotra zyskuje coraz większe grono miłośników i wiernych fanów. Jest pierwszym artystą na polskiej scenie muzycznej, który z powodzeniem połączył dźwięki gitary elektrycznej z akustyczną altówką, uzyskując bardzo zaskakujące efekty.

Piotr występuje na co dzień ze swoim własnym zespołem (kwartet lub kwintet), w trakcie którego prezentowane są jego własne kompozycje. W ostatnim czasie prezentuje również nowy program muzyczny: "While My Guitar Gently Weeps - Tribute to...".

Są to instrumentalne wersje przebojów z repertuaru światowych Artystów, którzy w ostatnich latach odeszli na zawsze, pozostawiając po sobie pustkę nie do zapełnienia, lecz i kultowe piosenki, które nuci cały świat. Tematy muzyczne zostały zaaranżowane momentami w dość "przewrotny"sposób.

Przykładowo - przebój z repertuaru heavymetalowego "Black Sabbath" tu występuje jako liryczna ballada, co często wprawia publiczność w zaskoczenie; a cały koncert to jedna wielka niespodzianka i zabawa, w którym momencie prezentacji utworu będzie wiadomo, co to za kompozycja. Jest to również unikatowy program z tego względu, że na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej koncerty typu "tribute" są poświęcone twórczości jednego artysty, natomiast tu mamy zbiór utworów z repertuaru od Michaela Jacksona po Prince'a, od Leonarda Cohena aż po Deep Purple.

Kwintet Piotra występuje w składzie:
- Piotr Wójcicki - gitara
- Michał Wierba – instrumenty klawiszowe
- Dominik Bieńczycki – skrzypce
- Krzysztof Ropicki – bas
- Łukasz Sobczyk – perkusja

 

Oceń ten artykuł
(19 głosów)
Czytany 1471 razy

Artykuły powiązane

7 komentarzy

 • Kinga 17 Gru, 2018

  koncert był megalux!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Barbara 15 Gru, 2018

  dziękuję za ten magiczny wieczór

 • Leszek 15 Gru, 2018

  T był wyjątkowy wieczór koncertowy za co biję pokłony przed sprawcami, oraz artystami którzy nie patrzyli nerwowo na zegarek tylko grali tak jakby za chwilę świat miał się skończyć. Jedynie co mnie zasmuciło to końcowe oświadczenie redaktora prowadzącego, że w marcu 2019 będzie ostatni koncert firmowany audycją Blues Attack, co traktuję jako przedwczesny żart prima aprillisowy, bo nie wyobrażam sobie ramówki koncertowej w Polskim Radiu Rzeszów bez p. Czury.

 • Maria 15 Gru, 2018

  Piękne wyrafinowane dźwięki popłynęły z głośnika podczas koncertu Pana Piotra. Oby więcej koncertów na takim poziomie w studiu koncertowym RR !

 • Marysia 11 Gru, 2018

  może ktoś chce odstąpić jedną wejściówkę, bo w radiu już nie ma

 • Robert 10 Gru, 2018

  Pan Wójcicki tworzy piękną muzykę więc bardzo dobrze się stało, że zawita do Rzeszowa.

 • Adrian 02 Gru, 2018

  zapowiada się grubo

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj