Get Break
fot. Marek Kołodziej

21 września o godzinie 19 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpił zespół Get Break.

Grupa powstała w 1996 roku w Jarosławiu. Przez ponad dwadzieścia lat grania zespół dzielił scenę z takimi formacjami jak: Dżem, O.N.A., Perfect, Skaldowie, Easy Rider, Kciuk Trio, Skankan, Hey, T.Love, Mr. Slide Band, Łzy, Gang Olsena, Mafia, Proletaryat i wiele innych.

W październiku 2007 roku Get Break nagrał płytę „Wentylator”. Znalazło się na niej dziewięć utworów – pięć autorskich (w tym jeden w dwóch wersjach językowych - polskiej i francuskiej) oraz trzy covery. Nagrania zarejestrowane zostały w studiu „Spaart” w Boguchwale. Zrealizował je Jacek Młodochowski, a producentem płyty był zespół. Wszystkie kompozycje utrzymane są w klimacie mocnej muzyki gitarowej.

W 2009 zespół nagrał kolejna płytę - „Barometr”, która zawiera 12 utworów w stylu gitarowego rocka. Następny album zespołu to „Iluminacje”, który miał swoją premierę w 2011 roku.

W 2013 roku zespół GET BREAK występuje na żywo w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów. Z zapisu tej audycji powstaje płyta live: "Koncert w Radio Rzeszów".

Rok 2015 to premiera nowej płyty pod tytułem „Loco Motywy”. Get Break konsekwentnie reprezentuje własną, klasycznie - alternatywną odmianę hard-rocka, proponując na koncertach głównie materiał autorski.

W grudniu 2017 roku zespół wydał jak dotąd swoja ostatnią płytę – „Borygoh”.

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 1132 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj