Joanna Dudkowska feat. KOVA
fot. Marek Kołodziej

9 listopada o godzinie 19 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi Joanna Dudkowska feat. KOVA

Projekt - Joanna Dudkowska feat. KOVA to wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej.
Joanna Dudkowska to czołowa polska gitarzystka basowa. Występuje  z wiolonczelistką Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA .
Towarzyszą im: Mateusz Urbaniak - piano, Mateusz Brzostowski - perkusja, Adaś Konieczny - gitara, Kamila Bilicka - wokal.

Spektakl „Music and Visual Experience" określany jest jako swoista podróż po muzyce. W nowatorskich aranżacjach znanych utworów,  na bas i wiolonczelę z towarzyszeniem zespołu, artyści odkrywają
na nowo zarówno kompozycje z kręgu muzyki popularnej jak i klasycznej. W programie znajdą się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, Muse, Bruno Marsa. Nie zabraknie też utworów autorskich
będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej.

Joanna Dudkowska to basistka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej .Wymieńmy choćby Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz'a, Witka Łukaszewskiego i jego grupę Grand Piano, czy Chuc'a Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot TOP of the TOP 2018, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues". Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz'em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy serwis BassTheWorld, Bass Players United czy niemiecki  magazyn dla basistów Bass Quarterly.

KOVA - Agnieszka Kowalczyk – wiolonczelistka, absolwentka AM w Poznaniu, przełamuje swoje klasyczne wykształcenie i poszukuje inspiracji w muzyce innych gatunków. Współpracowała z wieloma muzykami sceny jazzowej, rockowej czy elektronicznej. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Nicole Mitchell, Dee Alexander, grupą Adre' N'Alin czy An_Arche. Od kilku lat współpracuje też z Rayem Wilsonem, ostatnim wokalistą Genesis. Zagrała na festiwalach Open'er, Tauron Nowa Muzyka, Transatlantyk i innych. Współpracuje z reżyserami teatralnymi i twórcami muzyki teatralnej. Można ją było usłyszeć i zobaczyć w spektaklach Teatru Nowego w Poznaniu, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Biuro Podróży czy grupy teatralnej Usta Usta. Występuje również w ramach swojego solowego projektu KOVA na wiolonczelę elektryczną i loop station.

 

Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Czytany 1032 razy

Artykuły powiązane

5 komentarzy

 • Zośka 14 Lis, 2018

  Robert - była pełna sala .Część ludzi poszla po CD , a część poprostu nie wiedziala że trzeba chwilkę poczekać na zrobienie foto.

 • robert 12 Lis, 2018

  widze tłumy były. a szkoda

 • Ewa 10 Lis, 2018

  wspaniały koncert, a wiolonczelistka zasługuje na oklaski ekstra

 • Jolka 02 Lis, 2018

  Qurna jak można zdobyć zaproszenie na ten występ

 • Artek 02 Lis, 2018

  będę, bo te dziewczyny są zjawiskowe na polskiej scenie !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj