Patryk Mateja - Wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów, wydający swoją debiutancką płytę w Lipcu 2019 roku z polskimi tekstami pt." Już To Wiem".

W ubiegłych latach lider zespołu White Socks z którym wydał mini-album „Three Monkeys”.

Największym osiągnięciem zespołu było zagranie na festiwalu w Niemczech w 2015 roku. Artysta ma na swoim koncie setki koncertów zagranych na większych bądź mniejszych scenach. Założyciel Rzeszowskiego hard-rockowego duetu "Fern Eyes". Laureat konkursów muzycznych m.in. Kill Me With The Music 2018 Politechniki Rzeszowskiej, Party Rura 2018 Kraków, Triolkowe Konfrontacje 2018 Rzeszów, Alternatywy 4 organizowane przez najstarszy klub Underground w Rzeszowie oraz Muzykoholików Rzeszów 2019. Honorowym Patronatem płytę artysty objęli Prezydent Miasta Rzeszowa, Polskie Radio Rzeszów oraz Estrada Rzeszowska.

W Lipcu 2019 roku odbyła się krótka trasa promująca płytę 13 koncertów w ciągu 22-dni Lipca, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Przemyślu, Mielcu, Tarnowie, Sandomierzu. Patryk Mateja zagrał również z zespołem na Mazurach oraz Solinie tego roku, wystąpił na głównej scenie rynku Rzeszowskieg rozpoczynając Juwenalia 2018 oraz sam z gitarą akustyczną na Festiwalu Piwa przed ludźmi zgromadzonymi na całym rynku. Wraz z zespołem Fern Eyes w roku 2019 – dzielił scenę jako support zespołu Jesus Chrysler Suicide w Rzeszowskim Vinylu, zagrał razem na scenie z zespołem Illusion oraz Brown na Rockowej Nocy 2018, oraz na Festiwalu Spinacz 2019 wraz z zespołem Happysad.

W Grudniu 2017 roku muzyk brał udział w muzycznej międzynarodowej wymianie „Youth In Tune” w której efektem końcowym była realizacja teledysku oraz nagranie utworu w studio z bogatym instrumentarium oraz sekcją dętą . Płyta została zarejestrowana przez artystę w domowych warunkach co może pozwolić na  nazwanie go producentem tego albumu.

Aktualnie student czwartego roku Politechniki Rzeszowskiej udzielający się na występach artystycznych takich jak „Gala Diamentów Politechniki” oraz „Graduacje”. Muzyk współpracujący również w duecie z Przemysławem Obirkiem, perkusistą który jest współtwórcą muzyki na płycie „Już To Wiem”. Na co dzień można spotkać ich występujących w duecie z gitarą akustyczną oraz cajonem. 11 listopada 2019 ukazała się premiera teledysku do utworu „Nienormalny” Teledysk został zarejestrowany podczas trwania prób na Torowej Studio w Rzeszowie.

Album zarejestrowany w składzie:
Gitara akustyczna, elektryczna, wokal - Patryk Mateja
Perkusja - Przemysław Obirek
Gitara basowa - Jakub Kozłowsky
Instrumenty klawiszowe - Tomasz Drachus

Mix, Mastering - Tomasz Kycia
Korekta tekstów - Zuzanna Król
Projekt Okładki i Bookletu - Agata Stepniowska

Oceń ten artykuł
(15 głosów)
Czytany 1991 razy
Więcej w tej kategorii: « BUEN CAMINO YLO Violin »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj