4 września o godz. 19:00 w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy wystąpił Jutuber.

Autorem projektu Jutuber jest Piotr Krakowski. To doświadczony kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista i producent muzyczny.

Jego charakterystyczne tematy muzyczne ozdabiały wiele filmów, programów, spotów telewizyjnych i reklam. Na swojej ciekawej drodze, oprócz muzyków, Krakowski spotykał reżyserów, filmowców, aktorów a nawet projektantów mody.  Ze Stanisławem Sojką stworzył pamiętną "Walutę", zagrał na trąbce w spocie reżyserowanym przez Borysa Lankosza oraz ilustrował muzycznie pokazy Tomasza Ossolińskiego.

Z bardzo popularną swego czasu grupą Milkshop wydał 2 płyty, zwyciężył w opolskich "Debiutach" 2004 r i zinterpretował na nowo szlagier "Chodź pomaluj mój świat" zespołu 2 +1 (czołówka serialu "Magda M.").
Tworzył też multimedialne Kino Zremiksowane, które było unikalnym połączeniem wizualizacji tworzonych na żywo i muzyki Krakowskiego. Projekt z powodzeniem koncertował w kraju i za granicą.

Obecnie kieruje projektem Jutuber. To w zasadzie solowe wcielenie Piotra Krakowskiego, który po latach współpracy z różnymi wokalistami postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W wyniku gorzkich obserwacji współczesnego świata i tęsknoty za gitarowym brzmieniem, artysta powołał Jutubera, w którym komponuje i produkuje muzykę oraz śpiewa. 

Właśnie ukazała się pierwsza epka Jutubera, która w warstwie muzycznej łączy tłusty blues z funkiem, alt-rockiem i elektroniką, zaś w warstwie tekstowej bezpardonowo i nierzadko kąśliwie opisuje mechanizmy współczesnej popkultury oraz relacje społeczne.  W czterech utworach zawartych na epce artysta przekrojowo pokazuje swój warsztat kompozytorsko-aranżacyjny i upodobanie do charakterystycznych melodii.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 720 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj