Fair Weather Friends
Fot. Marek Kołodziej

Fair Weather Friends to zespół łączący elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność i miejscami "funkujący" puls, z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie. Trudno określić to ramą jednego gatunku - przyznają to doświadczeni w swym rzemiośle dziennikarze muzyczni. Niektórzy porównywali ich do grupy Kings Of Leon, lecz FWF jasno wskazują, że ich drzewo wyrasta raczej z takich korzeni jak: Talking Heads, New Order czy Caribou, aniżeli z amerykańskiego country i zaklętych w skóry rockersów.

Od powstania w 2011 roku stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce (Open'er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie, Spring Break, Tatarak i inne) okazyjnie występując też poza granicami kraju (Niemcy, Francja, Węgry, Czechy, Słowacja). Można śmiało stwierdzić, że na koncertach są niczym niszczycielski żywioł. Nie oszczędzają ani siebie ani instrumentów - a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy - lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z 4 liderów.
2 mini-albumy wydali własnym sumptem ("Eclectic Pixels" 2012, "Hello Sunday" 2016), 1 maxi-singiel w labelu Brennnessel ("Fly By" 2013) a swoją - jedyną jak na razie - płytę długogrającą opublikowali nakładem Warner Music Poland ("Hurricane Days" 2014). Dziś pozostają niezależni i pracują nad materiałem na drugi album.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 1702 razy

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj