Hurts - Faith
Fot. okładka płyty

Zespół Hurts złożony z Theo Hutchcrafta oraz Adama Andersona oficjalnie powraca z piątym studyjnym albumem. Mroczniejsza i bardziej klaustrofobiczna, bardziej realna i surowa niż kiedykolwiek muzyka Hurts to przejmujący i najbardziej kompletny w dyskografii zespołu materiał. Album “Faith”, na którym znalazło się aż 11 premierowych utworów trafił już do szerokiej dystrybucji na nośnikach fizycznych oraz dostępny jest w formie digitalowej na najważniejszych platformach streamingowych.

Intrygująca aura panująca wokół debiutu synth-popowego duetu z Manchesteru, powróciła wraz z premierą najnowszego materiału “Faith”. W trakcie intensywnej kampanii i czterech ujawnionych przed premierą utworach, Hurts sukcesywnie odkrywali klimat, który zdominuje ich nadchodzący album. Efektem dwóch lat wytrwałej pracy nad nową muzyką jest ich najbardziej autentyczny i kompletny album. Przejmujące drżenie syntezatorów, hipnotyczne wokale i zjawiskowe wizualizacje nieprzypadkowo w singlach zwiastowały zawartość płyty.

Na “Faith” słyszymy echa osobistych doświadczeń artystów ostatnich lat. Hurts zaserwowali słuchaczom muzykę poruszającą najbardziej intymne kwestie - relacje oraz mentalne reakcje na życiowe zrządzenia losu. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że także w muzyce pop nie brakuje miejsca na tematy tabu. Tytuł “Faith” oznaczający “wiarę”, także tę wiarę, która pomogła zespołowi zrealizować materiał, gdyż Adam i Theo mierzyli się podczas jego nagrywania z wieloma przeciwnościami i stanowiącym ich konsekwencję twórczym kryzysem. Hurts pokładają wiarę w tym, że właśnie ta szczerość poruszy ich słuchaczy.

Na albumie Hurts “Faith” znalazło się 11 utworów, w tym nowy przebój “All I Have To Give”. Zespół Hurts ( jeśli oczywiście sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli) ma odbyć światową trasę koncertową, która rozpocznie się 11 lutego 2021 i będzie trwać wg planów trzy miesiące. Trasa obejmie 17 krajów, w tym dwa koncerty w Polsce, tj. r. w Warszawie i r. w Katowicach.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 486 razy

1 komentarz

  • Muza 17 Paź, 2020

    Wokalista duetu Hurts- Theo Hutchcraft kilkanaście lat temu spędził dwa miesiące w Puławach, ucząc angielskiego w szkole letniej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj