Łukasz Gorczyca - Piosenki
Okładka płyty

Przedstawiamy Państwu drugi autorski album zatytułowany Piosenki. Po prostu.

Jest to kontynuacja płyty Gorczyca i Przyjaciele. Tym razem wszystkie utwory są wokalno-instrumentalne. Niektóre radosne, niektóre melancholijne.

Łukasz Gorczyca zaprosił na niego część artystów, z którymi zetknęły się jego muzyczne i pozamuzyczne drogi w ciągu ostatnich kilku lat i których bardzo lubi i szanuje. Są to artyści z różnych muzycznych światów, bo i zainteresowania muzyczne Łukasza są bardzo szerokie.

Ten album to również opowieść o facecie z dość dużym bagażem doświadczeń, świadomego swojej roli, swojej wartości i swych ułomności jednocześnie, prawdopodobnie w połowie swojej drogi, mającego świadomość, że nigdy nie wiadomo co jest za zakrętem.

Łukasz Gorczyca (ur. 25 lutego 1976 w Krośnie) – muzyk, kompozytor, basista, aranżer, manager i producent muzyczny. Od końca lat 90. XX wieku obecny na polskiej i europejskiej scenie muzycznej. 

Z wykształcenia muzyk i politolog. Współpracuje z krajowymi oraz zagranicznymi muzykami. 

W większości krajów Europy jak i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Pete Brown, Alex Rossi[1]. 

Pisze i komponuje dla takich artystów jak: No To Co, Marain Lichtman, Vanesa Harbek. 

Jest pomysłodawcą zespołu A.M.G, który współtworzy z Jackiem Moore’em (synem Gary Moore’a) i Arkiem Kłusowskim. 

Za jego sprawą pojawił się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore oraz Leon Hendrix (brat Jimi Hendrixa), z którymi zagrał ponad 100 koncertów. 

Procuje również z artystami z kręgu jazzu: Siggy Davis, Krzysztof „Puma” Piasecki, Patsy Gamble (ceniona brytyjska saksofonistka), Jennifer Batten (słynna gitarzystka Michaela Jacksona), z którą koncertuje w Polsce, a na rok 2018 zaplanowana jest ich trasa europejska. 

W 2014 roku dołączył do zespołu Oversoul (oversoul.pl), z którym nagrał dwie płyty dla Polskiego Radia. 

W 2016 ukazała się płyta Gorczyca i Przyjaciele, będąca podsumowaniem dotychczasowej działalności artysty. Na płytę zaproszonych zostało wielu artystów z zagranicy, z którymi Łukasz do tej pory współpracował (m.in. Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews)[2][3]. Obecnie (2017) muzyk pracuje nad drugim solowym albumem. 

Jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych (m.in. Galicja Blues Festival – Krosno, Solówka – Nowa Sól, czy Sztumska Noc Bluesowa).

Najnowsza płyta Łukasza Gorczycy to album „Piosenki”, która jest kontynuacją płyty "Gorczyca i Przyjaciele". Tym jednak razem wszystkie utwory są wokalno instrumentalne. Niektóre radosne, niektóre melancholijne. Artysta zaprosił do współpracy cenionych muzyków. Na płycie usłyszymy m.in. Lorę Szafran, Arka Kłusowskiego, Jennifer Batten i wielu innych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 616 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj