Ultramaraton Podkarpacki za nami

Dziś na trasach wokół Rzeszowa odbył się Ultramaraton Podkarpacki. Biegano na trzech dystansach: 52 km, 72 km i 118 km. Zawodom ultra towarzyszył także bieg Wisłok Trail na 30 km

Na dystansie UP 50 zwyciężali Elżbieta Witek z Baryczki oraz Arkadiusz Bereś z Rzeszowa. Na 70 kilometrów najszybszy był Radosław Ślaski ze Strzyżowa. Trasę pokonał w 6 godzin 11 minut i 14 sekund. Wśród kobiet na 70 km najlepsza była Patrycja Bereznowska.

Na najdłuższym 118 kilometrowym dystansie wygrał Janusz Cłapiński z Łodzi, który potrzebował na osiągnięcie mety 11 godzin 42 minut. Trzeci był Mieczysław Jałocha z Przemyśla. Wśród kobiet najdłuższy dystans wygrała Kamila Wróbel z Rzeszowa z czasem 13 godzin i 13 minuty.