K.Góra o pesymistach i optymistach w narodzie
Fot. Archiwum

Ludziom patrzącym na rzeczywistość pozytywnie jest lepiej w życiu i łatwiej znoszą trudności - twierdzi psycholog i psychoterapeuta Katarzyna Górka. Dziś światowy dzień optymisty. Zdaniem naszego gościa Polacy szczególnie starszego pokolenia są raczej pesymistami, a przyczyną jest nasza skomplikowana historia. Mode pokolenie już jest zadowolone z życia, co potwierdzają badania Eurostatu, plasując nas w pierwszej 10 wśród krajów Unii Europejskiej.

Nie wiadomo jaki będzie stopień optymizmu wśród Polaków po pandemii. Katarzyna Górka uważa, że koronawirus może mieć też wymiar pozytywny. Wielu ludzi przewartościowało swoje życie. Kiedy mieliśmy ograniczone kontakty w bliskimi to zaczęły się bardziej liczyć takie wartości jak bycie wśród ludzi, empatia i wzajemne wsparcie.

Według rzeszowskiej psycholog Polacy bardziej nastawiają się na bliskość i więzi - to wpływa pozytywnie na widzenie świata.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Mariusz 09 Sty, 2024

  A ja mam inne zdanie, pełen profesjonalizm

 • Arek 06 Sty, 2024

  Nie dość że zaszkodziła mi terapią to po kilku smsach przysłała pismo od adwokata naliczając 4 przestępstwa. Później zgłosiła sprawę na policję i tak do dnia dzisiejszego. Nie idź do żadnego psychoterapełty (oni to dopiero mają problemy.)

 • Tomek 05 Sty, 2024

  Absolwentka KULu Seks i zabawa

 • Arek 05 Sty, 2024

  Awanturniczka

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj