Developres i Karpaty po wygranych, Szóstka po porażce

Siatkarki Developresu Rzeszów podobnie jak w niedzielę stoczyły pięciosetowy pojedynek, ale tym razem zwycięski. W dzisiejszym wyjazdowym meczu 14. kolejki ekstraligi z Pałacem Bydgoszcz wygrały 3:2 po tie-breaku. Gospodynie były lepsze w drugim i czwartym secie wygrywając do 16 i 22. Rzeszowianki zaś w pierwszym i trzecim wygranym do 16 i 23. W tie-breaku zwyciężyły do 11 i tym samym przywiozą z Bydgoszczy 2 punkty. Rzeszowski zespół jest na 3 miejscu w tabeli, a już w niedzielę zagra na Podpromiu z liderkami Chemikiem Police.

Grały również nasze zespoły w I lidze siatkówki. UKS Szóstka Mielec stoczyła też pięć setów we własnej hali z AZS-em Politechniki Śląskiej, ale przegrała 2:3. Pierwszą partię rywalki wygrały do 19, ale w kolejnych zwyciężały mielczanki do 20 i 11, czwarty set dla AZS-u do 18 i niestety tie-break do 10.

Drugi nasza drużyna - Karpaty Krosno walczyła w Warszawie z Mazovią i tu także trzeba było rozegrać 5 partii. W emocjonującym tie-breaku lepsze okazały się krośnianki i one wygrały 3:2, ale pozostały na 10 miejscu w tabeli. Na 13 przedostatnim jest Szóstka Mielec.