Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały w Policach pierwszy z dwóch sparingów z mistrzem Polski - Chemikiem. Gospodynie zwyciężyły 3:0, w setach 25:19, 23 i ponownie do 19. Oba zespoły grały jeszcze czwartego seta, w którym Chemik także zwyciężył do 19. Kolejny mecz jutro.
Dla obu zespołów to ostatni sprawdzian przed półfinałami Mistrzostw Polski.

Rzeszowianki dziś poznały rywalki w walce o awans do finału. To drużyna ŁKS Commercecon Łódź. W drugim półfinałowym meczu łodzianki pokonały na wyjeździe BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 i w rywalizacji do dwóch wygranych odniosły drugie zwycięstwo.

Mecz półfinałowy najpierw odbędzie się w Rzeszowie, w niedzielę 7 kwietnia o godz. 14.45. Rywalizacja do dwóch wygranych.

W innym jutrzejszym spotkaniu o awans do najlepszej czwórki rozgrywek Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz podejmie Grot Budowlanych Łódź. W pierwszym meczu u siebie górą były łodzianki.