Pierwszoligowi piłkarze Stali Mielec wygrali w Suwałkach z Wigrami 1-0 w meczu 26 kolejki. Jedyną bramkę w 22 minucie zdobył pomocnik Stali – Bartosz Nowak.
Mielecki zespół ma 44 punkty i do drugiego ŁKS traci wciąż 5. Prowadzi Raków Częstochowa 58 punktów.
W najbliższą środę Stal podejmie Sandecję Nowy Sącz w zaległym meczu 25 serii gier.

W drugiej lidze piłkarze Siarki Tarnobrzeg zremisowali w Rybniku z ROW 1-1 w spotkaniu 26 kolejki. Już w 9 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Brychlicz, a wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy Wodecki. Siarkowcy z 26 punktami są na 16-tym miejscu w tabeli.

W innym sobotnim pojedynku tej kolejki Stal Stalowa Wola przegrała w Boguchwale ze Skrą Częstochowa 1-4.
Gospodarze popełniali błędy w obronie z czego skutecznie skorzystali rywale, prowadząc do przerwy 1:0. W drugiej odsłonie wyrównał Michał Trąbka bezpośrednio z rzutu rożnego, ale kolejne błędy defensywy dały Skrze okazałe zwycięstwo.
Po tej porażce Stal Stalowa Wola ma 37 punktów i nadal zajmuje 7 miejsce w tabeli.

W środę w meczu rozegranym awansem Resovia uległa Pogonii Sedlce 1-4 i jest 11, ma 34 punkty.

Piłkarze Stali Rzeszów odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo w trzeciej lidze. W sobotę przed własną widownią pokonali Avię Świdnik 3-1.
Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał już w 2 minucie Grzegorz Goncerz. Pozostałe gole dla Stali strzelili : Michał Nawrot w 25 minucie oraz Dariusz Jarecki z rzutu wolnego w 80. Dla Avii Piotr Prędota w 29 minucie gry.
Stal ma 46 punktów i utrzymała pozycję lidera rozgrywek. Taki sam dorobek ma drugie Podhale Nowy Targ.
W niedzielę mecze tej kolejki rozegrają Sokół Sieniawa i Wólczanka. Sokół podejmie Wisłę Puławy, a Wólczanka Wisłę Sandomierz.