5 złotych medali dla podkarpackich zawodników sumo

Dziesięć medali zdobyli sumocy z Gnojnicy, Lubziny i Rzeszowa w Mistrzostwach Polski Seniorów w Krotoszynie. Pięć razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Zarówno Panie, jak i Panowie zdobyli po pięć krążków. Dwukrotnie na podium stawał Jacek Piersiak, który zwyciężył w kat. 115 kg oraz był drugi w kategorii Open. Mistrzami Polski zostali również Paweł Pieprzak do 70 kg i Hubert Dęborowski do 77 kg. Hubert zdobył złoto po raz szósty z rzędu. W poprzednich latach czynił to w kategoriach młodzieżowych, a tym razem po raz pierwszy wygrał wśród seniorów.

W rywalizacji kobiet Klaudia Pieprzak zwyciężyła w kategorii 55 kg, co poskutkowało drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej LUKS-u Syrena Gnojnica.

Nie zawiodła Magdalena Macios z LUKS Lubzina, która już po raz czwarty z rzędu została Mistrzynią Polski Seniorek.