Pierwszoligowi piłkarze Stali Mielec pokonali na własnym stadionie Raków Częstochowa 3 : 1 w meczu na szczycie 27 kolejki.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał już w 5 minucie strzałem głową z bliskiej odległości Krystian Gettinger. mielecki pomocnik tuż po rozpoczęciu gry miał identyczna sytuację ale wtedy jego strzał odbił bramkarz Rakowa Michał Gliwa .Wynik na 2 : 0 podwyższył w 39 minucie Łukasz Janoszka. Trzeciego gola dla Stali strzelił w 90 minucie Denis Gojko a honorową bramkę dla Rakowa zdobył w doliczonym czasie gry Andrzej Niewulis. Raków był niepokonany od 27 meczów.

Mimo porażki w Mielcu częstochowianie pozostają samodzielnym liderem I ligi. Zdobyli 61 punktów. Na drugim miejscu ŁKS Łódź 52 punkty , który jutro zagra u siebie z Puszczą Niepołomice. Stal Mielec nadal trzecia 48 punktów ale jej przewaga nad czwartą Sandecją Nowy Sącz wzrosła do 3 punktów bowiem zespół z Podhala zremisował dziś na wyjeździe z Bytovią 1 : 1. Do ekstraklasy awansują dwa czołowe zespoły.

Do zakończenia sezonu pozostało siedem kolejek.