Awans Stali Rzeszów

Piłkarze Stali Rzeszów awansowali do II ligi. Wczoraj w ostatniej kolejce sezonu musieli wygrać z Podhalem Nowy Targ - i to uczynili. Na stadionie miejskim zasiadło blisko 6 i pół tysiąca kibiców. Już w 9 minucie prowadzenie dla Stali uzyskał Tomasz Płonka. Po rzucie rożnym Dominika Chromińskiego - Płonka strzałem głową pokonał  bramkarza gości. W 26 minucie wynik na 2 : 0 podwyższył Grzegorz Goncerz . Goście jedyną dogodną sytuację w I połowie zamienili na bramkę w 42 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Artur Pląskowski wepchnął z bliska piłkę do siatki odbitą wcześniej przez bramkarza Stali.
Po zmianie stron oba zespoły grały zachowawczo. Stal miała dwie niezłe okazje a w końcówce goście przycisnęli jednak poważniejszego zagrożenia nie stworzyli. Sędzia do regulaminowego czasu doliczył 7 minut.